بهداشتی و مراقبتی

موس صورت و نحوه ی استفاده از آن

موس جزو کرمهای آرایشی به حساب می‌آید که پوشانندگی دارد، در واقع شبیه کرم پودر است، اما از لحاظ فرمولاسیون و ظاهر کمی متفاوت است. موس کرمی با بافت سبک است که ظاهری مخملی و تقریبا بافت و ظاهری بین کرم پودر و پنکیک دارد. موس صورت برای پوشش دهی بکار رفته و برای افراد با پوست نرمال تا چرب بسیار مناسب است. موس صورت منافذ پوست را مانند پنکیک نمی‌بندد و این به علت همان بافت سبکی است که گفته شد.

موس صورت بر خلاف کرم پودر، چرب نیست بافتی یکدست روی پوست ایجاد می‌کند، مثل پنکیک هم خشک نیست. چون حالت بافت پودری دارد چین و چروکها را کمتر نشان می‌دهد. برای هر نوع پوستی نیز کاربرد دارد.

موس صورت با خاصیت پوشانندگی و بافت سبکی که دارد برای انواع پوستها و بخصوص پوستهای چرب مناسب بوده و پوست را یکدست می‌کند و لکه‌های پوستی را می‌پوشاند. چون بافتش سنگین نیست به پوست اجازه می‌دهد نفس بکشد و همچنین باعث جوش زدن پوستتان نمی‌شود. به همین خاطر خیلی راحت می‌توانید روزانه آنها را بکار ببرید.

طرز بکار بردن موس مانند کرم پودر است. بطوریکه با انگشت، پد، اسفنج آرایشی می‌توانید آن را به پوست صورت بزنید و آن را محو کنید. اگر استفاده روزانه دارید، کمی با انگشت روی پوستتان بزنید و پخش کنید ولی اگر برای میهمانی می‌خواهید بزنید با اسفنج و پد کمی بیشتر بزنید.

کمی کرم روی صورت زده و با پد به شکل ضربه‌ای آن را پخش کنید. کرم جذب پد نشده و جذب پوست می‌شود. می‌توانید از برسهایی با شکلهای متفاوت نیز استفاده‌ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *